Prva stran

AKTUALNE NOVICE

Dan Četrtne skupnosti Jarše 2016

Datum prireditve: 14.05.2016

Dan Četrtne skupnosti Jarše 2016 v Vojašnici Edvarda Peperka, Leskoškova 7, Ljubljana   je prireditev, ki bo zadovoljila različne okuse vseh obiskovalcev. V bogatem kulturno umetniškem programu bodo na sporedu tako glasbene kot tudi pevske in plesne točke. Veliko bo športnega programa, nogometni turnir. Obiskovalcem bomo približali ljudsko izročilo v pesmih in plesih, prav tako pa tudi v oblačilih. Možno bo videti slovensko narodno nošo, srednjeveška oblačila ter značilne uniforme iz časov Avstro Ogrske ter Sokolstva. V okviru dneva odprtih vrat Vojašnice Edvarda Peperka si boste hkrati lahko ogledali vojaško opremo, vozila, notranjost helikopterja. Na voljo bo spust po vrvni žičnici. Društva bodo prikazala svoje dejavnosti in različne športne zvrsti, ki jih gojijo. Veliko bo gimnastike, juda, lokostrelstva, karateja, še posebej zanimiv pa bo prikaz akrobatike. Za otroke bo na voljo maskiranje,  igranje v dobro opremljenem igralnem kotičku, lov na skriti zaklad ter predstavitev dela policista konjenika. Organiziran bo tudi blagoslov motorjev.

Vabilo
Vabilo1

Predstavitev zeliščarstva v urbanem okolju

Datum prireditve: 26.05.2016

Predstavitev zeliščarstva v urbanem okolju in prisotnost Inšpektorata in Mestnega redarstva, MU, MOL v četrtek, 26. 5. 2016 od 16. do 19. ure pred sedežem ČS Jarše, Kvedrova 32.
Predstavitev zeliščarstva v urbanem okolju – gojenje zelišč na vrtovih in balkonih;
Razdeljevanje zelišč občanom;
Inšpektorat – opozarjanje lastnikov psov pri ravnanju z iztrebki;
Mestno redarstvo – opozarjanje lastnikov nepravilno parkiranih vozil na zelenih površinah;

Urbano zeliščarstvo

Za lepšo Ljubljano 2017